Zelené strechy svojpomocne

O tom, že zelené strechy dokážu veľmi pozitívne vplývať na mikroklímu okolitého prostredia a majú aj ďalšie cenné benefity, ste sa už určite dočítali na mnohých fórach.

V dnešnej dobe sa však zelené strechy čoraz viac dostávajú do povedomia širšej verejnosti, vďaka kombinácii estetického využitia a praktických benefitov. Ich využitie pritom nemusí byť len vo veľkých komplexoch a nehnuteľnostiach.

Čo je zelená strecha?

Zelené strechy môžu významne ovplyvňovať mikroklímu a pomáhať znižovať teplotu okolitého prostredia. Vegetácia zároveň dokáže zadržiavať teplo, ktoré následne nevyžaruje do svojho okolia v takej miere, ako je to napríklad pri klasických strešných krytinách.

Práve z tohto dôvodu sme si povedali: „prečo nepriniesť aj širokej verejnosti možnosť vytvoriť si vlastnú zelenú strechu, či už na svojej prístavbe, garáži alebo iných menších konštrukciách ? “

Ako prvé je potrebné spomenúť, že pre prípravu zelenej strechy, je nutné splniť primárnu podmienku a tou je vhodnosť strešnej konštrukcie, na ktorej bude zelená strecha vytvorená. Či už sa rozprávame o dome, garáži, prístrešku alebo podobných stavbách, každá z nich musí spĺňať prísne kritéria.

Ak je táto podmienka splnená, už Vám nič nestojí v ceste vytvoriť si svoju prírodnú oázu na Vašej plochej streche.

Následným krokom je kontrola hydroizolácie, vyčistenie povrchu a až potom sa môžete pustiť do prípravy. Spoločnosť AGRO CS Slovakia sa rozhodla aj na základe čoraz väčšieho dopytu našich zákazníkov vytvoriť jednoduchý ale účinný systém pre vytvorenie zelenej strechy RÝCHLO, JEDNODUCHO, SVOJPOMOCNE .

SMART GREEN ROOF SYSTÉM sa skladá z troch základných prvkov:

  1. Drenážny panel ND DP 12. Tento panel je špeciálne skonštruovaný tak, aby dokázal plniť filtračnú, drenážnu a ochrannú funkciu s hydroakumulačnými schopnosťami. Vďaka svojej odolnosti umožňuje pohodlný pohyb pri manipulácii.
  2. Špeciálny GARDEN BOOM Green roof substrát, ktorý je vyrábaný zo zmesi kvalitných triedených minerálnych zložiek a rašeliny. Vďaka obsahu dusíka, fosforu a draslíka v stopových množstvách je ideálnou voľbou pri príprave extenzívnych zelených striech. Veľkosť balenia 45 l umožňuje jednoduchú manipuláciu aj v ťažko dostupných miestach. Nie je teda potrebné využívať ďalšiu dodatočnú zdvíhaciu techniku pri jeho presune na strešné konštrukcie
  3. GARDEN BOOM Green roof hnojivo, ktoré je navrhnuté tak, aby sa živiny uvoľňovali postupne počas celej vegetačnej doby. Vďaka tomu vystačí hnojivo aplikovať 1 – 2 krát ročne. Jemná granulácia zaistí rovnomernú a vyváženú distribúciu výživy a tým podporí rýchlejšie zapojenie porastu po výsadbe. Zároveň aplikáciou zvyšujete jeho odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam.

 

Viac informácií o produktoch Smart green roof systému, možnosti financovania zelených striech z plánu obnovy a ďalšie tipy sa dozviete na stránke www.zelenestrechyagrocs.sk