O spoločnosti
AGRO CS Slovakia, a.s.

AGRO CS Slovakia, a.s.

Sme najväčším producentom pestovateľských substrátov na Slovensku. Okrem substrátov sú v sortimente našich produktov kryštalické, kvapalné, organické, organicko-minerálne a dlhodobopôsobiace hnojivá. Ďalšími obľúbenými produktami sú dekoračné materiály, trávnikový program a prípravky na ochranu rastlín.

Všetko pre zelené strechy

Naša spoločnosť ponúka vo svojom portfóliu komplexný sortiment produktov pre budovanie zelených striech. V našej ponuke nájdete produkty od základného príslušenstva ako fólie, drenážne systémy, revízne šachty, až po špeciálne extenzívne a intenzívne strešné substráty a hnojivá pre vegetačné strechy pre dlhodobú starostlivosť.

Spolupracujte s nami

S nami získajte pevný základ vášho podnikania. Našim zákazníkom neponúkame len svoje produkty, ale aj profesionálny odborný servis nadnárodného koncernu a záruku kvality našich tovarov a služieb.
Investíciami do nových výrobných technológii zabezpečujeme neustále zvyšovanie kvality našich produktov.

História spoločnosti

Spoločnosť AGRO CS Slovakia, a.s. vznikla v máji 2000, keď sa český výrobca AGRO CS rozhodol využiť výsledky štvorročnej práce spoločnosti AGROFLORA a zistil, že ich produkty obsiahli takmer 50 % podiel na slovenskom trhu.

Samotná výroba bola spustená už v januári 2001 a už v prvom roku zaznamenala spoločnosť úspechy a rast , či už v hospodárskom výsledku, ale postupne sa zväčšil aj samotný areál spoločnosti na 6 ha. V tomto čase pracovalo v spoločnosti AGRO CS Slovakia už 28 zamestnancov.

V roku 2002 bola zahájená výroba kôry, postupne sa k nej pridávala výroba hnojív a v roku 2008 pribudla aj výroba štiepky. Prvotné investície do technológie na začiatku fungovania spoločnosti , ale aj v ďalších rokoch zabezpečili stabilný rozvoj a dobrý hospodársky výsledok.

Pozitívny rozvoj potvrdzujú aj údaje z roku 2009 , kedy ročná produkcia nášho najrozšírenejšieho produktu substrátu AGRO dosiahla už 100 000 m3 . V roku 2010 sa už rozloha areálu spoločnosť viac ako strojnásobila na viac ako 20 ha a zamestnávala okolo 75 ľudí.

V roku 2011 sme realizovali projekt s podporou Európskej únie na zvýšenie energetickej efektívnosti budov a využitie OZE.

V rámci tohto projektu sa pristúpilo k zatepleniu výrobnej haly, administratívnej budovy, vybudovala sa kotolňa na biomasu a rekonštruovali sme vonkajšie rozvody tepla. Tak isto sa v roku 2011 konala v našom areáli kolaudácia kompostárne v celkovej výmere cca 2,5 ha. Regionálna komunitná kompostáreň má v prvej etape spracovania biologicky rozložiteľného odpadu kapacitu 50 000 m3 , následne až do 110 000 m3. Samotná výstavba má pre našu spoločnosť viacero významov.

Využitie bioodpadu ako druhotnej suroviny a jej zhodnotenie, naplnenie environmentálnej politiky spoločnosti, zníženie množstva odpadu a následné zníženie zaťaženia životného prostredia odpadmi.

Súčasnosť spoločnosti

Už viac ako 20 rokov vyrábame pre vás na Slovensku substráty, hnojivá a mulčovacie materiály, dodávame ďalší široký sortiment produktov. Spolu s vami pomáhame našej zemi vracať jej energiu, silu, plodnosť. Dávame mestám farby, plochám zeleň a pestovateľom radosť. Stále hľadáme nové cesty, ako robiť veci lepšie a šetrnejším spôsobom.

Moderné technológie
Overený partner
Myslíme zelene
Široký sortiment
Marketingová podpora

Najnovšie z poradne

Ak sa chcete dozvedieť viac o realizácii zelených striech, prečítajte si príspevky v našej poradni. Vo forme článkov v nej nájdete užitočné rady a tipy, ale aj praktické skúsenosti z realizácií. Najnovšie príspevky nájdete nižšie.

viac zelene v našich mestách

Zelené strechy svojpomocne

O tom, že zelené strechy dokážu veľmi pozitívne vplývať na mikroklímu okolitého prostredia a majú aj ďalšie cenné benefity, ste sa…

Chcete byť informovaný?

Zadajte svoju e-mailovú adresu nižšie a prihláste sa na e-mailový odber aktualít z oblasti zelených striech.