Zelené strechy

Spoločnosť AGRO CS Slovakia a.s. ponúka vo svojom portfóliu produkty pre budovanie zelených striech – od základného príslušenstva po špeciálne substráty.

Výhody zelenej strechy

Zelené strechy predstavujú nielen moderný architektonický prvok, ale prinášajú aj mnohé benefity v podobe zníženia prevádzkových nákladov a zvýšenia životnosti budov.

Možnosti realizácie

Zelené strechy je možné vybudovať rôznymi spôsobmi, podľa toho v akom funkčnom priestore sú realizované.

RÔZNE TYPY ZELENÝCH STRIECH

Extenzívna a intenzívna výsadba

Existujú dva spôsoby výsadby zelenej strechy: extenzívne a intenzívne. Rozlíšenie je založené na druhu použitých rastlín, s čím súvisí aj starostlivosť o ne. AGRO CS Slovakia a.s. ponúka substráty pre obidve riešenia zelených striech.

Strešný substrát extenzívny

Extenzívny strešný substrát AGRO CS – certifikovaný

Substrát je vyrobený zo zmesi kvalitných triedených minerálnych zložiek (zeolit, triedená minerálna drť z vulkanických hornín) a rašeliny a má upravenú hodnotu pH. Obsahuje dusík, fosfor a draslík v stopových množstvách.

Rozsah a spôsob použitia: Používa sa na založenie extenzívnej zelene s nižším stupňom údržby pri použití do hrúbky 20 cm,
vhodný pre extenzívne zelené strechy. Je určený na zhotovenie
extenzívnych vegetačných striech do statických a mobilných nádob.

Má vhodnú pôdnu kyslosť a obsahuje obmedzené množstvo živín. Nie je vhodný pre kyslomilné rastliny, napr. čučoriedky, vresoviskové rastliny a pod. Nehodí sa na výsev, množenie a pre rastliny citlivé na sucho. Štruktúrou a optimálnym obsahom spáliteľných látok a ďalšími fyzikálnymi vlastnosťami zaručuje optimálne prevzdušnenie koreňovej zóny, dostatočné zásobenie ale aj odvod prebytočnej vlahy.

Strešný substrát intenzívny

Intenzívny strešný substrát AGRO CS – certifikovaný

Substrát je vyrobený zo zmesi kvalitných triedených minerálnych zložiek (zeolit, triedená minerálna drť z vulkanických hornín), rašeliny, kompostu a má upravenú hodnotu pH. Obsahuje dusík, fosfor a draslík v stopových množstvách.

Rozsah a spôsob použitia: Vhodný pre založenie intenzívnej zelene s vyšším stupňom údržby pri použití od hrúbky 20 cm, vhodný pre intenzívne zelené strechy. Je určený na zhotovenie intenzívnych vegetačných striech do statických a mobilných nádob.

Má vhodnú pôdnu kyslosť a obsahuje optimálne množstvo živín. Nie je vhodný pre kyslomilné rastliny, napr. čučoriedky, vresoviskové rastliny a pod. Nehodí sa na výsev, množenie a pre rastliny citlivé na sucho. Štruktúrou a optimálnym obsahom spáliteľných látok a ďalšími fyzikálnymi vlastnosťami zaručuje optimálne prevzdušnenie koreňovej zóny, dostatočné zásobenie ale aj odvod prebytočnej vlahy.

HNOJIVO NA VEGETAČNÉ STRECHY

Gardenboom GREEN ROOF

Pre už realizované vegetačné strechy netreba zabudnúť na pravidelnú starostlivosť, kde základom je kvalitné hnojivo.
AGRO CS Slovakia a.s. ponúka dlhodobo pôsobiace hnojivo Gardenboom GREEN ROOF, ktoré stačí aplikovať iba raz ročne a poskytne rovnomernú a vyváženú výživu vašej zelenej streche počas celej vegetačnej doby.

Všetko čo potrebujete

Príslušenstvo na vegetačné strechy

Spoločnosť AGRO CS Slovakia a.s. ponúka pre realizátorov nielen substráty a hnojivá, ale aj rôzne príslušenstvo tak, aby mali k dispozícii všetky potrebné komponenty pre realizáciu zelených striech.

Chcete byť informovaný?

Zadajte svoju e-mailovú adresu nižšie a prihláste sa na e-mailový odber aktualít z oblasti zelených striech.